Ligue 1: Trwa passa AS Monaco, grał Glik

alphaspirit / shutterstock
AS Monaco pokonało przed własną publicznością Lille OSC 2:1 (1:1) w jedynym piątkowym meczu 30. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Na Stade Louis II całe zawody w ekipie gospodarzy rozegrał Kamil Glik. Obrońca reprezentacji Polski dwie minuty przed przerwą zainicjował długim podaniem akcję, po której wyrównał z bliska Portugalczyk Rony Lopes. Wcześniej prowadzenie przyjezdnym zapewnił z kilku metrów Południowoafrykańczyk Lebo Mothiba.
Losy konfrontacji rozstrzygnął szesnaście minut po zmianie stron Stevan Jovetic. Czarnogórzec wykorzystał świetne zagranie od Portugalczyka Joao Moutinho i lobem nad bramkarzem skierował piłkę do siatki.
Zespół z Księstwa dzięki trzeciej wygranej z rzędu umocnił się na drugim miejscu w tabeli. "Les Dogues" doznali natomiast już szesnastej porażki w bieżących rozgrywkach i wciąż otwierają strefę spadkową klasyfikacji.