Ligue 1: Wyjazdowa porażka Stade Rennes

Kuso, wikipedia
Piłkarze Dijon FCO pokonali u siebie Stade Rennes 2:1 (1:1) w jedynym piątkowym meczu 23. kolejki francuskiej Ligue 1.
Na Stade Gaston Gerard prowadzenie gospodarzom zapewnił kwadrans przed przerwą mocnym uderzeniem z ostrego kąta w krótki róg Florent Balmont. Wyrównał z bliska jedenaście minut później Senegalczyk Ismaila Sarr.
Dwadzieścia minut po zmianie stron losy konfrontacji rozstrzygnął Julio Tavares. Reprezentant Wysp Zielonego Przylądka skierował piłkę do siatki głową po kolejnej przebojowej szarży i dośrodkowaniu Balmonta.
Dzięki ósmej wygranej w sezonie zespół z Burgundii awansował na dziesiątą lokatę w tabeli. Drużyna z Bretanii doznała natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na ósmej lokacie w klasyfikacji.