Ligue 1: Wyjazdowy remis Olympique Lyon

Liondartois, wikicommons
Piłkarze Lille OSC zremisowali przed własną publicznością z Olympique Lyon 2:2 (0:2) w drugim niedzielnym meczu 26. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1.
Dwubramkowe prowadzenie "Les Gones" do przerwy zapewnił strzałami z bliska Burkińczyk Bertrand Isidore Traore. Dwadzieścia minut po zmianie stron kontaktowe trafienie uzyskał precyzyjnym płaskim strzałem z pola karnego Iworyjczyk Nicolas Pepe.
Dziewięć minut przed końcem wyrównał kapitalnym uderzeniem z dystansu Luiz Araujo. Brazylijczyk wcześniej asystował również przy pierwszym golu dla "Les Dogues"
Trzykrotni mistrzowie Francji po drugim z rzędu remisie opuścili strefę spadkową i przesunęli się na siedemnaste miejsce w tabeli.
Siedmiokrotni triumfatorzy rozgrywek Ligue 1 zakończyli natomiast złą serię trzech kolejnych porażek i po siódmym podziale punktów w tym sezonie umocnili się nieznacznie na czwartej lokacie w klasyfikacji.