Ligue 1: "Zieloni" wyraźnie słabsi od OL, zamieszki na trybunach

olweb.fr
Piłkarze AS Saint-Etienne ulegli u siebie Olympique Lyon aż 0:5 (0:2) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 12. kolejki rozgrywek francuskiej Ligue 1. Mecz w końcówce został przerwany z powodu zamieszek na trybunach.
Na Stade Geoffroy-Guichard prowadzenie przyjezdnym zapewnił po dziesięciu minutach gry precyzyjnym płaskim strzałem z pola karnego Holender Memphis Depay. Kwadrans później podwyższył uderzeniem z dystansu po przebojowej szarży na połowie rywali Nabil Fekir.
Trzynaście minut po zmianie stron trzeciego gola dla siedmiokrotnych mistrzów Francji zdobył z bliska Dominikańczyk Mariano Diaz. Po kolejnych siedmiu minutach miejscowych pogrążył jeszcze z kontrataku Burkińczyk Bertrand Traore.
Okazały sukces przypieczętował jeszcze pięć minut przed końcem Fekir, tym razem wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Po drugim trafieniu reprezentanta Francji mecz został przerwany z powodu zamieszek na trybunach.
Dzięki czwartej z rzędu i siódmej w sezonie wygranej "Les Gones" odzyskali trzecie miejsce w tabeli. "Zieloni", którzy niemal całą drugą połowę grali w osłabieniu, doznali natomiast czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na szóstej pozycji w klasyfikacji.