Linette udanie rozpoczęła Australian Open

Lbp06, wikicommons
Magda Linette awansowała do II rundy Australian Open! Polka wygrała z Jennifer Brady 2:6, 6:4, 6:3.
Dla Linette to pierwsze zwycięstwo w turnieju głównym Australian Open. W pierwszym secie nic nie wskazywało na ten sukces. Brady była bardziej agresywna, miała inicjatywę i wykorzystywała błędy Polki. Nasza zawodniczka przebudziła się dopiero pod koniec partii, gdy ugrała dwa gemy. Zagrozić rywalce nie była jednak w stanie.
W drugim secie Linette grała dużo pewniej i agresywniej. Zakończyła go w dziesiątym gemie za sprawą podwójnego błędu Brady.
Polka utrzymała rytm gry także w trzeciej partii. Starała się grać urozmaicony tenis, zmieniała rytm gry i kierunki uderzeń. Mecz mogła zakończyć w ósmym secie, ale Brady jeszcze się wybroniła. Po chwili mogła tylko gratulować Polce zwycięstwa.
Magda Linette - Jennifer Brady 2:6, 6:4, 6:3
Źródło: Sportowe Fakty