Liverpool nie miał litości dla Rafy Beniteza. Piękne akcje Mohameda Salaha [WIDEO]

Han Yan/Pressfocus
Liverpool był bezwzględny w derbach miasta. "The Reds" wygrali na wyjeździe z Evertonem aż 4:1.
Goście zaczęli bardzo mocno. Prowadzenie objęli już w 10. minucie. Robertson wycofał piłkę na linię pola karnego, a świetnym uderzeniem popisał się Henderson.
W 20. minucie było już 2:0. To była błyskawiczna kontra. Henderson podaniem z własnej połowy uruchomił Salaha, ten wpadł w pole karne i nie dał żadnych szans Pickfordowi.
Everton było stać tylko na jednego gola. Gospodarze złapali kontakt w 38. minucie. Nadzieje na odwrócenie losów meczu dał im Gray.
Liverpool nie zdejmował jednak nogi z gazu. Dosłownie, bo kolejny kapitalny rajd przeprowadził Salah. Egipcjanin był nie do złapania dla obrońców. Solową akcję zakończył trafieniem.
Wynik w 79. minucie ustalił Jota. Portugalczyk świetnie opanował piłkę w polu karnym i z ostrego kąta kropnął pod poprzeczkę.
Liverpool po zwycięstwie jest trzeci w tabeli - do prowadzącej Chelsea traci dwa punkty. Everton trawi wielki kryzys. Drużyna Rafy Beniteza w ostatnich ośmiu ligowych meczach uzbierała ledwie dwa punkty.
Marcin Karbowski01 Dec 2021 · 23:08