Liverpool wygrał z Manchesterem United w hicie Premier League! Asysta Alissona Beckera [WIDEO]

Screen
Liverpool pokonał Manchester United w hicie 23. kolejki Premier League. Piłkarze "The Reds" wygrali 2:0 (1:0).
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Podopieczni Jurgena Kloppa pewnie kroczą po mistrzowski tytuł. "The Reds" w 22 spotkaniach zdobyli 64 "oczka", punkty stracili raz, gdy w październiku zremisowali 1:1 z Manchesterem United. Dziś "Czerwone Diabły" nie zdołały ponownie sprawić niespodzianki.
Wynik spotkania otworzył w 14. minucie Virgil van Dijk. Holender uderzył głową po rzucie rożnym i było 1:0.
Gospodarze w pierwszej połowie jeszcze dwa razy skierowali piłkę do siatki rywali, jednak w obu przypadkach trafienia nie zostały uznane. W 25. minucie David De Gea był faulowany w polu karnym, zaś w 33. minucie Wijnaldum został złapany na pozycji spalonej.
Przyjezdni najlepszą okazję mieli w 41. minucie, gdy o centymetry od skutecznego zamknięcia akcji był Andreas Pereira.
Po przerwie piłkarze "The Reds" podkręcili tempo. W 48. minucie Salah fatalnie spudłował w doskonałej sytuacji. Po chwili Henderson obił słupek.
Z kolei w 59. minucie Martial ładnie rozegrał piłkę z Pereirą, po czym wpadł w pole karne i z bliskiej odległości huknął nad poprzeczką.
Ostatecznie wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Mohamed Salah, któremu asystował Alisson.
Liverpool ma 16 punktów przewagi nad drugim Manchesterem City i jeden mecz więcej do rozegrania. "Czerwone Diabły" przegrały siódmy mecz w sezonie, mają na koncie 34 punkty i zajmują obecnie piąte miejsce.
W następnej kolejce ekipa "The Reds" zagra z Wolverhampton Wanderers, z kolei gracze Ole Gunnara Solskjaera zmierzą się z Burnley FC.
Daniel Makarewicz19 Jan 2020 · 19:21