Liverpool znokautował Southampton z Janem Bednarkiem w składzie. Zabójcza druga połowa "The Reds"

MDI / Shutterstock.com
Liverpool FC rozbił Southampton FC 4:0 (0:0) w meczu 25. kolejki Premier League.
Pierwsza połowa mogła dać gościom pewne nadzieje na zdobycie dzisiaj choćby punktu. Po 45 minutach na Anfield było bowiem 0:0.
Po powrocie z szatni "The Reds" mocno wcisnęli pedał gazu i odjechali rywalom. W 47. minucie wynik starcia otworzył Alex Oxlade-Chamberlain strzałem z okolic narożnika pola karnego.
Niecały kwadrans później było już 2:0 dla ekipy gospodarzy. Obronę gości tym razem przełamał Jordan Henderson. Piłki nie zdołał zablokować Jan Bednarek, który poślizgnął się we własnym polu karnym.
Zwycięstwo "The Reds" przypieczętował Mohamed Salah. Jan Bednarek próbował przejąć piłkę zaadresowaną do Egipcjanina, ale nie udało mu się przeciąć podania. Atakujący Liverpoolu FC nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gości.
W 90. minucie padła bramka na 4:0. Znów błędy popełnili obrońcy "Świętych", co wykorzystał Salah.
Liverpool FC ostatecznie wygrał 4:0 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli Premier League - ma 73 pkt. Southampton FC znajduje się na 11. miejscu z dorobkiem 31 pkt.