LM: AS Roma zgarnia trzy punkty, Rzeźniczak i Skorupski na ławce

Fabrizio Andrea Bertani/Shutterstock
Karabach Agdam przegrał u siebie z AS Romą 1:2 w środowym meczu grupy C Ligi Mistrzów. W zespole gospodarzy całe spotkanie wśród rezerwowych spędził Jakub Rzeźniczak, natomiast u gości Łukasz Skorupski.
Sprawdź naszą relację na żywo z pozostałych spotkań Ligi Mistrzów TUTAJ.
Początek spotkania należał do drużyny z Serie A. Błąd popełnił bramkarz gospodarzy, który po rzucie rożnym źle wypiąstkował piłkę. Tę dośrodkował w pole karne Lorenzo Pellegrini, a Kostas Manolas strzałem głową umieścił ją w siatce.
Po kwadransie gry było już 0:2. Futbolówka trafiła w pole karne do Edina Dżeko. Napastnik włoskiej drużyny mocnym strzałem pokonał golkipera rywali. Gospodarze odpowiedzieli w 28. minucie. Błąd obrony gości wykorzystał Pedro Henrique, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. W drugiej połowie, mimo kilku okazji z obu stron, kibice na stadionie w Baku nie zobaczyli kolejnych goli.
„Giallorossi” po tej wygranej awansowali na pierwsze miejsce w grupie i mają zdobyte cztery punkty. Karabach jest ostatni z dwiema porażkami na koncie. W drugim spotkaniu tej grupy Atletico Madryt podejmie Chelsea Londyn (początek w środę o godzinie 20.45). W trzeciej kolejce „The Blues” podejmą Romę, natomiast „Rojiblancos” udadzą się do Azerbejdżanu.