LM: Czwarta porażka AS Monaco, Glik wykorzystał rzut karny, FC Porto w 1/8 finału

Shutterstock
FC Porto pokonało u siebie AS Monaco 5:2 (3:0) w meczu ostatniej kolejki grupy G rozgrywek Ligi Mistrzów.
Na Estadio Do Dragao całe zawody w szeregach gości zaliczył Kamil Glik. Obrońca reprezentacji Polski szesnaście minut po zmianie stron wykorzystał rzut karny.
Ekipę z Księstwa jeszcze jednak przed przerwą zdążył pogrążyć dwukrotnie, po świetnie wyprowadzanych kontratakach, Kameruńczyk Vincent Aboubakar, który również asystował przy trzecim golu Algierczyka Yacine Brahimiego.
Dwadzieścia minut przed końcem efektownym strzałem zza linii pola karnego popisał się Brazylijczyk Alex Telles, podwyższając prowadzenie gospodarzy. Dwanaście minut przed końcem odpowiedział uderzeniem głową Kolumbijczyk Radamel Falcao. To nie był jednak koniec emocji. Dwie minuty przed końcem okazałe zwycięstwo gospodarzy przypieczętował rezerwowy Tiquinho.
"Smoki" dzięki trzeciej wygranej zapewniły sobie drugie miejsce w tabeli, oznaczające awans do fazy pucharowej. Mistrzowie Francji doznali natomiast czwartej porażki i zakończyli fazę grupową na ostatniej lokacie.
Na trzeciej pozycji pozostał RB Lipsk, który zagra wiosną w Lidze Europy. Wicemistrzowie Niemiec pożegnali się z Ligą Mistrzów porażką u siebie z najlepszym w tej grupie i niepokonanym Besiktasem Stambuł 1:2 (0:1).
Na Red Bull Arena prowadzenie ekipie znad Bosforu zapewnił po dziesięciu minutach gry Hiszpan Alvaro Negredo, który wykorzystał rzut karny. Wyrównał dwie minuty przed końcem Gwinejczyk Naby Keita, który zaimponował kapitalną indywidualną szarżą i skutecznym strzałem z pola karnego. "Czarne Orły" zdołały jeszcze odpowiedzieć w ostatniej minucie, kiedy to efektownie z pierwszej piłki przymierzył Brazylijczyk Talisca.
* * * * * *

Wyniki ostatniej kolejki grupy G:
FC Porto - AS Monaco 5:2 (3:0)

Bramki: Aboubakar 9, 33, Brahimi 45, Telles 65, Tiquinho 88 - Glik 61-karny, Falcao 78.

Czerwone kartki: Felipe (38, Porto) - Ghezzal (38, Monaco).
FCP: Sa - R. Pereira, Felipe, Marcano, Telles - D. Pereira, Herrera, Andre (42 Reyes) - Marega (67 Corona), Aboubakar (74 Tiquinho), Brahimi.
ASM: Benaglio - Toure, Glik, Jemerson, Kongolo - Meite (66 Moutinho), N'Doram, Rony Lopes, Carrillo (66 Falcao), Ghezzal - Diakhaby (72 Balde).
Sędziował: Jonas Eriksson (Szwecja).