LM: Liverpool FC upokorzył Spartaka, Sevilla FC w fazie pucharowej

charnsitr / shutterstock.com
Liverpool FC rozgromił u siebie Spartaka Moskwa 7:0 (3:0) w meczu ostatniej kolejki grupy E rozgrywek Ligi Mistrzów. Zawody w portowym mieście sędziował Szymon Marciniak.
Na Anfield najpierw dwukrotnie w niespełna kwadrans do siatki rywali celnie przymierzył Coutinho. Brazylijczyk wykorzystał rzut karny, a później wykończył skutecznie koronkową akcję, zainicjowaną przez Senegalczyka Sadio Mane.
Po kolejnych czterech minutach podwyższył wynik Roberto Firmino. Brazylijczyk wykorzystał błąd obrońcy rywali i nie dał szans golkiperowi przyjezdnych technicznym uderzeniem pod poprzeczkę.
Tuż po zmianie stron Coutinho świetnie dośrodkował w pole karne i Mane efektownymi "nożycami" zdobył czwartego gola dla "The Reds". Pokaz siły kontynuował trzy minuty później Coutinho, który z pomocą defensora Spartaka po raz trzeci tego dnia wpisał się na listę strzelców. W ostatnim kwadransie gości dobili jeszcze raz Mane i Egipcjanin Mohamed Salah, który w polu karnym ograł obrońcę i mocnym uderzeniem skierował piłkę do siatki.
Dzięki trzeciej wygranej w tej edycji podopieczni Juergena Kloppa zakończyli zmagania w fazie grupowej niepokonani oraz na pierwszym miejscu w tabeli. Mistrzowie Rosji doznali drugiej porażki i pozostali na trzeciej pozycji, gwarantującej udział w Lidze Europy. Drugą lokatę utrzymała natomiast Sevilla FC.
Drużyna z Andaluzji na pożegnanie jesieni zremisowali w Mariborze 1:1. Mistrzowie Słowenii prowadzili już po dziesięciu minutach gry, kiedy to głową z bliska zaskoczył golkipera gości Brazylijczyk Marcos Tavares. Wyrównał kwadrans przed końcem uderzeniem zza linii pola karnego jego rodak Ganso.