LM: Wysokie zwycięstwo AS Romy z Chelsea, Karabach z Rzeźniczakiem zremisował w Madrycie

Mediapictures.pl / shutterstock.com
AS Roma wygrała u siebie z Chelsea Londyn 3:0 we wtorkowym meczu grupy C Ligi Mistrzów. Dwa gole dla „Giallorossich” strzelił Stephan El Shaarawy.
Nie minęło jeszcze 60 sekund i zespół ze stolicy Włoch już prowadził. Edin Dżeko zgrał piłkę a El Shaarawy pewnym strzałem pokonał bramkarza „The Blues”. Ten sam zawodnik wykorzystał także sytuację sam na sam w 36. minucie, po podaniu za linię obrony od Radjy Nainggolana. W drugiej połowie trzecią bramkę zdobył strzałem zza pola karnego Diego Pertotti.
W drugim spotkaniu Atletico Madryt niespodziewanie zremisowało u siebie z Karabachem Agdam 1:1. W zespole gości od początku zagrał Jakub Rzeźniczak, który w pierwszej połowie otrzymał żółtą kartkę. W 40. minucie przyjezdni strzelili gola. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry skuteczny strzał głową oddał Michel.
„Rojiblancos” wyrównali na początku drugiej połowy po pięknym strzale z dystansu Thomasa Partey'a. Po chwili sytuacja azerskiej drużyny skomplikowała się bardzo mocno, kiedy Pedro Henrique wysoko wyciągnął nogę i kopnął w twarz Diego Godina za co otrzymał czerwoną kartkę. Podopieczni Diego Simeone nie zdołali tego wykorzystać. Oni też skończyli mecz w osłabieniu, kiedy drugą żółtą kartkę otrzymał w 88. minucie Stefan Savić.
Liderem grup jest AS Roma, która ma na swoim koncie osiem punktów. Zespół z Londynu zajmuje drugie miejsce ze zdobytymi siedmioma „oczkami”. Na trzeciej pozycji jest Atletico z trzema punktami, a czwarty jest Karbach z dwoma. W następnej kolejce Atletico zagra z Romą, natomiast Karabach podejmie Chelsea.