LM: Zwycięstwa PSG i Bayernu, Teodorczyk wszedł z ławki, hat-trick Kurzawy

MediaPictures.pl / shutterstock.com
Piłkarze Paris Saint Germain rozbili u siebie Anderlecht Bruksela 5:0 (2:0) w meczu czwartej kolejki grupy B rozgrywek Ligi Mistrzów.
Na Parc de Princes spotkanie z ławki rezerwowych rozpoczął Łukasz Teodorczyk. Napastnik reprezentacji Polski kwadrans po przerwie wszedł na murawę, gdy zawody zakończył zmieniony Algierczyk Sofiane Hanni.
Prowadzenie wicemistrzom Francji zapewnił po pół godzinie gry technicznym strzałem z pola karnego Marco Verratti. Włoch wykorzystał świetne rozegranie akcji i podanie od Kyliana Mbappe.
Podwyższył w doliczonym czasie pierwszej połowy kapitalnym uderzeniem z dystansu Neymar. Siedem minut po zmianie stron po rzucie wolnym wykonywanym przez Brazylijczyka piłkę odbitą od słupka dobił z bliska Layvin Kurzawa.
Obrońca reprezentacji Francji później dwukrotnie jeszcze dobił mistrzów Belgii strzałami głową i w długi róg, kompletując w ten sposób klasycznego hat-tricka.
Dzięki czwartej wygranej podopieczni Unaia Emery'ego umocnili się na pozycji lidera tabeli. "Fiołki" doznały czwartej porażki i zamykają stawkę.
Na drugiej lokacie pozostanie Bayern Monachium. Mistrzowie Niemiec bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego wygrali na wyjeździe z Celtikiem Glasgow 2:1.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił jeszcze w pierwszej połowie Kingsley Coman. Francuz wykorzystał długie podanie od Svena Ulreicha i po minięciu bramkarza skierował sprytnie piłkę do siatki między dwójką rozpaczliwie interweniujących obrońców.
Wyrównał szesnaście minut przed końcem płaskim strzałem między nogami bramkarza rywali Callum McGregor, któremu znakomicie zagrał w pole karne James Forrest.
Radość na Celtic Park trwała jednak zaledwie trzy minuty. David Alaba wrzucił piłkę w pole karne i Javi Martinez uderzeniem głową zapewnił podopiecznym Juppa Heynckesa kolejny komplet punktów, a także awans do fazy pucharowej.