LM: Zwycięstwo SSC Napoli, gol Zielińskiego

Steindy, wikipedia
SSC Napoli pokonało przed własną publicznością Szachtar Donieck 3:0 (0:0) w meczu 5. kolejki grupy F rozgrywek Ligi Mistrzów.
Pierwszego gola na Stadio San Paolo strzelił Lorenzo Insigne. Reprezentant Włoch w 56. minucie zdecydował się na oddanie strzału z dystansu i w efektownym stylu pokonał bramkarza rywali.
W 80. minucie drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Zieliński. Reprezentant Polski wbiegł na wolne pole, gdzie otrzymał piłkę od Driesa Mertensa i wpakował futbolówkę do siatki.
Wynik na 3:0 ustalił cztery minuty później Dries Mertens, który zdobył bramkę uderzeniem głową.
W innym meczu tej serii gier, Manchester City pokonał na Etihad Stadium z Feyenoordem Rotterdam. Niedługo przed końcem starcia Raheem Sterling wykorzystał dobre podanie z głębi pola od Gundogana i skutecznie wykończył tę akcję.
Liderem grupy F jest ekipa "Obywateli", która ma na koncie 13 punktów. Drugie miejsce z dziewięcioma "oczkami" zajmuje Szachtar, a trzecie z dorobkiem sześciu punktów SSC Napoli. Stawkę zamyka drużyna z Holandii.