Lokomotiw Moskwa zdobył Superpuchar Rosji, asysta Grzegorza Krychowiaka

Bukharev Oleg / shutterstock.com
Piłkarze Lokomotiwu Moskwa pokonali Zenit Petersburg 3:2 (1:1) w meczu o Superpuchar Rosji i zdobyli to trofeum trzeci raz w historii.
Na VTB Arena w Moskwie Lokomotiw objął prowadzenie już w 6. minucie spotkania. Wówczas Rifat Zhemaletdinov dośrodkował do Fedora Smolova i trafił w prawy dolny róg bramki.
Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Zenit doprowadził do wyrównania za sprawą trafienia Sardara Azmuna, przy którym asystował Artiom Dziuba. W 52. minucie Azmun po raz drugi wpisął się na listę strzelców, tym razem wykorzystując podanie Igora Smolnikova.
Zespół z Moskwy wygrał mecz dzięki dwóm bramkom Aleksieja Miranczuka. Pomocnik w 79. minucie po zagraniu Grzegorza Krychowiaka nie dał szans na obronę golkiperowi drużyny przeciwnej. Z kolei w 82. minucie dzięki podaniu Smolova trafił prawy dolny róg.
W wyjściowej jedenastce Lokomotiwu mecz rozpoczęło dwóch reprezentantów Polski - Grzegorz Krychowiak oraz Maciej Rybus. Obaj przebywali na placu gry w pełnym wymiarze czasu.