Los Angeles Galaxy z awansem do półfinału Konferencji Zachodniej

betto rodrigues / shutterstock.com
Los Angeles Galaxy pokonał na wyjeździe Minnesotę United 2:1 w niedzielnym meczu pierwszej rundy fazy playoff amerykańskiej Major League Soccer.
Kibice na stadionie Allianz Field na gole musieli poczekać do drugiej połowy. W 71. minucie goście objęli prowadzenie po trafieniu z kilku metrów Sebastiana Lletgeta. Zaledwie cztery minuty później było już 2:0 dla zespołu z Kalifornii. Bramkę precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego zdobył Jonathan dos Santos. Gospodarze odpowiedzieli jedynie trafieniem Jana Gregusa w końcówce spotkania.
W półfinale Konferencji Zachodniej Los Angeles Galaxy zmierzy się z lokalnym rywalem. Los Angeles FC nie grał w pierwszej rundzie fazy playoff, bo miał wolny los, który przysługiwał triumfatorowi każdej z konferencji.