LOTTO Ekstraklasa. Pięć goli w Sosnowcu, zwycięstwo Zagłębia

Pięć goli w Sosnowcu, zwycięstwo Zagłębia
Marcin Kadziolka/Shutterstock
Zagłębie Sosnowiec pokonało u siebie Arkę Gdynia 3:2 w sobotnim meczu 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Szymon Pawłowski, natomiast dublet w zespole gości zanotował Damian Zbozień. Rzutu karnego dla beniaminka nie wykorzystał Vamara Sanogo.
Podopieczni Valdasa Ivanauskasa przełamali się po serii pięciu porażek, ale cały czas zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli ze zdobytymi 15 punktami. Natomiast zespół z Trójmiasta zgromadził do tej pory 25 "oczek" i plasuje się na 11. pozycji.
*****

Tak padły bramki:
0:1 - Damian Zbozień 8'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Macieja Jankowskiego, świetny strzał z woleja oddał Damian Zbozień. Bramakarz Lukas Hrosso był w tej sytuacji bez szans.
1:1 - Żarko Udovicić 38'

Georgios Mygas ograł dwóch rywali i oddał precyzyjny strzał zza pola karnego. Pavels Steinbors sparował futbolówkę do boku, ale dopadł do niej Żarko Udovicić i popisał się skuteczną dobitką.
1:2 - Damian Zbozień 45'+1

Mygas sfaulował w polu karnym Lukę Zarandię. Sędzia podyktował "11" po skorzystaniu z pomocy systemu VAR. Na gola pewnie zamienił ją Zbozień.
2:2 - Szymon Pawłowski 61'

Udovicić podał do Szymona Pawłowskiego, który znalazł się sam na sam z bramkarzem. Steinbors odbił piłkę po jego pierwszym strzale, ale przy dobitce golkiper był już bezradny.
3:2 - Szymon Pawłowski 85'

Pawłowski świetnie obrócił się przed polem karnym i zdecydował się na strzał z dystansu. Futbolówka, najpierw po rykoszecie i potem rękach Steinborsa, wylądowała w bramce Arki.
*****

Piłkarz mecz: Szymon Pawłowski (Arka)

Już w pierwszej połowie skrzydłowy rozgrywał dobre zawody. Po przerwie to był już jego doskonały występ, który udokumentował dwoma trafieniami.