Łotwa mistrzem olimpijskim w koszykówce 3x3! Fantastyczny poziom meczu finałowego, Rosjanie pokonani

screen eurosport
Łotwa zdobyła złoty medal w koszykówce 3x3! W finale turnieju Łotysze pokonali Rosyjski Komitet Olimpijski 21:18.
Rosjanie lepiej weszli w to spotkanie, dość szybko osiągając kilkupunktową przewagę. W pewnym momencie nasi sąsiedzi prowadzili już 9:4. Dopiero wtedy obudzili się Łotysze, którzy po pięciu minutach finału przegrywali tylko jednym "oczkiem", 10 do 11.
Spotkanie stało się niezwykle wyrównane. Łotwa doszła do wyniku 13:13, a chwilę później wreszcie osiągnęła jeden punkt przewagi. Na dwie minuty przed końcem był jednak remis 16:16. W międzyczasie kontuzji stopy doznał Edgards Krumins, który mimo wyraźnego grymasu na twarzy nie poddawał się i próbował wrócić na boisko.
Losy złotego medalu ważyły się do samego końca. Minutę przed ostatnią syreną Łotysze wyszli na prowadzenie 19:18. Tej szansy już nie zmarnowali. Rzutem na taśmę postawili jeszcze kropkę nad "i" - w końcówce kapitalnym rzutem za dwa punkty popisał się Karlis Lasmanis, pieczętując złoty medal.
Warto przypomnieć, że Rosjanie w fazie grupowej ulegli reprezentacji Polski, która nie zdołała nawet awansować do ćwierćfinału, zajmując siódme miejsce na osiem drużyn.
Brązowy medal przypadł Serbom. Koszykarze z Bałkanów gładko ograli Belgię 21:10. W rywalizacji kobiet złoto zgarnęły Amerykanki, srebro Rosjanki, a brąz Chinki.