Luis Fernandez już błyszczy w Lechii! Hat-trick Hiszpana i okazałe zwycięstwo na przywitanie z 1 Ligą [WIDEO]

Pierwszy mecz Lechii Gdańsk w Fortuna 1 Lidze okazał się niezwykle efektowny. Ekipa z Trójmiasta rozbiła 4:2 Chrobrego Głogów. Hat-trickiem popisała się nowa gwiazda drużyny, Luis Fernandez.
Lechia po spadku z PKO Ekstraklasy przeszła ogromne zmiany na każdym polu. Klub został sprzedany nowemu właścicielowi, za wyniki odpowiedzialny jest inny trener - Szymon Grabowski, a kadra znacznie różni się od tej z poprzednich rozgrywek.
Postawa gdańszczan w wyjazdowym meczu z Chrobrym Głogów była więc wielką zagadką. To drużyna z Dolnego Śląska już w pierwszym kwadransie wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki trafił Mavroudis Bougaidis.
Na odpowiedź Lechii trzeba było nieco poczekać. W 32. minucie sporo miejsca przed polem karnym miał Jan Biegański. Piłkarz gości zdecydował się na strzał z kilkudziesięciu metrów i zaskoczył bramkarza Chrobrego.
Na przerwę gdańszczanie schodzili przy prowadzeniu 2:1. Były gwiazdor Wisły Kraków i jeden z nowych nabytków Lechii - Luis Fernandez - już błysnął w nowym klubie. Hiszpan tuż przed przerwą dał swojej drużynie prowadzenie.
Od samego początku drugiej połowy goście starali się podwyższyć wynik. Bliski błyskawicznego i pięknego gola był Fernandez, ale tym razem strzał Hiszpana fantastycznie obronił Dybowski.
Golkiper Chrobrego miał sporo pracy. W 52. minucie starał się zatrzymać Sezonienkę, ale faulował rywala. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Fernandez i pewnie wykorzystał stuprocentową okazję.
Niecały kwadrans później Hiszpan skompletował hat-tricka. Znów trafił z rzutu karnego - tym razem ręką we własnym polu karnym zagrał Kuzdra. Lechia prowadziła już 4:1 i mogła spokojnie kontrolować to spotkanie. Chrobry odpowiedział jeszcze w doliczonym czasie gry - z jedenastu metrów do siatki trafił Machaj, lecz zmniejszył jedynie w ten sposób rozmiary porażki.
Ostatecznie oficjalny debiut Szymona Grabowskiego w roli trenera gdańszczan wypadł więc bardzo okazale. Luis Fernandez z nowym klubem przywitał się hat-trickiem, a Lechia zgarnęła trzy punkty, pokazując, że wcale nie musi na długo zniknąć z Ekstraklasy.
Maciej Pietrasik22 Jul 2023 · 17:01