Lukaku i Hazard załatwili Islandię

Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com
Reprezentacja Belgii pokonała na wyjeździe Islandię 3:0 (2:0) w meczu 1. kolejki grupy 2 Ligi Narodów UEFA.
Pierwszego gola na Laugardalsvollur w Rejkiawiku strzelił Eden Hazard. W 28. minucie spotkania Sverrir Ingi Ingason faulował rywala, a sędzia podyktował rzut karny dla Belgów. Piłkarz Chelsea FC pewnym uderzeniem zamienił jedenastkę na gola.
Przyjezdni podwyższyli prowadzenie w 31. minucie. Wówczas Romelu Lukaku zdołał dopaść do piłki i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.
Wynik spotkania na 3:0 ustalił w 81. minucie Romelu Lukaku, a przy jego trafieniu asystował Dries Mertens.
W następnej kolejce brązowi medaliści mistrzostw świata zagrają ze Szwajcarią 12 października, z kolei podopieczni Erika Hamrena podejmą tę drużynę 15 października.