Kruczek potwierdził rezygnację. Będzie nowy trener polskich skoczków

4 lut 2016 | 12:07 0
Kruczek potwierdził rezygnację. Będzie nowy trener polskich skoczków
Łukasz Kruczek potwierdził, że po zakończeniu sezonu odejdzie z funkcji trenera reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Napisał o tym w specjalnym oświadczeniu.

Pierwszy o zmianach w sztabie kadry napisał "Przegląd Sportowy". Według dziennika wśród kandydatów na jego następców są Stefan Horngacher z Austrii i Słoweniec Vasja Bajc.

Sam Kruczek tłumaczy, że jego decyzja nie była efektem impulsu, lecz długich przemyśleń. 40-letni szkoleniowiec podkreśla, że działacze Polskiego Związku Narciarskiego nie wywierali na niego żadnych nacisków.

"Zamiar rezygnacji z prowadzenia kadry przedstawiłem podczas Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Kulm Prezesowi PZN Apoloniuszowi Tajnerowi, który przekazał tę informację wiceprezesom PZN Andrzejowi Wąsowiczowi i Andrzejowi Kozakowi, tak by było odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do rozpoczęcia kolejnego okresu przygotowawczego. (...) Chciałem, by zmiany następowały w sposób przemyślany, a nie pod wpływem emocji" - napisał Kruczek w oświadczeniu. 

Trener dodał też, że decyzja nie wpłynie na jego zaangażowanie w pracę.

"Wyniki Reprezentacji pozostają priorytetem dla mnie i całego sztabu oraz wszystkich zainteresowanych. Sezon kończy się zawodami pucharowymi w Planicy, więc pozostało do końca prawie 50 dni wytężonej pracy" - czytamy w oświadczeniu.

Polski Związek Narciarski potwierdził, że nie będzie żadnych zmian w funkcjonowaniu kadry do końca obecnego sezonu.

Kruczek był trenerem reprezentacji Polski w 2008 roku. W trakcie jego kadencji polscy skoczkowie osiągnęli sporo sukcesów. Największe odnosił Kamil Stoch, który zdobył dwa złote medale igrzysk olimpijskich w Soczi, mistrzostwo świata w 2013 roku oraz wygrał klasyfikację generalną Pucharu Świata w sezonie 2013/14. Poza tym drużyna polskich skoczków w 2013 i 2015 roku zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach świata.
Źródło: skijumping.pl
Komentarze
{{comment.created_datetime}}
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Ranking

Promocje bukmacherskie

Bonus 350 PLN dla nowych graczy u najpopularniejszego bukmachera w Polsce
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!
Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot utraconych środków. Załóż konto z Meczyków, aby otrzymać 110zł bez ryzyka.
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja