Maciej Skorża i Urawa się nie zatrzymują. Kolejne zwycięstwo polskiego trenera w Japonii

Paweł Jaskółka/Press Focus
Maciej Skorża niezmiennie ma powody do zadowolenia w Japonii. Prowadzona przez Polaka Urawa Red Diamonds wygrała ligowy mecz z Gambą Osaką 3:1 (1:1).
Nazwisko Macieja Skorży na rynku azjatyckim znaczy coraz więcej. Polski szkoleniowiec wygrał ze swoim zespołem Azjatycką Ligę Mistrzów. Co więcej w J-League również regularnie notuje ważne zwycięstwa.
W niedzielę Urawa Red Diamonds pokonała Gambę Osakę 3:1 (1:1). Goście jako pierwsi trafili do siatki, ale później błyszczeli już tylko gospodarze, którym udało się wyrównać w końcówce pierwszej połowy.
W przerwie Skorża przeprowadził zmianę, która miała niebagatelny wpływ na losy spotkania. Na boisku zameldował się Tomoaki Okubo i to właśnie Japończyk dał drużynie prowadzenie w 55. minucie.
Stan rywalizacji ustalił Kaito Yasui. 19-latek zdobył bramkę w 60. minucie, co przypieczętowało zdobycie trzech punktów. Dzięki temu Urawa wskoczyła na 6. miejsce w tabeli.
Obecna lokata zajmowana przez drużynę polskiego szkoleniowca nie jest jednak wiążąca. Jego zespół rozgrał dwa mecze mniej niż liderujące Vissel Kobe, które zgromadziło dziewięć "oczek" więcej.
Hubert Kowalczyk14 May 2023 · 11:11