W trakcie
Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Madsen mistrzem Europy, Hampel i Lambert na podium

PGE Ekstraliga: Konsekwentny Chomski, Jonasson zastąpi Musielaka
Źródło zdjęcia: Andrzej, wikipedia

Leon Madsen został Indywidualnym Mistrzem Europy 2018. Duńczyk życiowy sukces przypieczętował już po czwartej serii zawodów na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Żużlowiec forBET Włókniarza Częstochowa wygrał rundę zasadniczą z kompletem punktów, a drugi w klasyfikacji generalnej przed sobotnimi zawodami Jarosław Hampel nie był w stanie odrobić strat z powodu słabej postawy w pierwszym swoim wyścigu, kiedy to niespodziewanie był ostatni.

Wychowanek Polonii Piła odzyskał jednak pewność siebie w kolejnych startach i zdołał przebić się do finału. Oprócz dwukrotnego wicemistrza świata i Madsena wzięli w nim udział także startujący z dziką kartą w turnieju Kacper Woryna, który był drugi po rundzie zasadniczej oraz Szwed Antonio Lindbaeck.

Popularny "Toninho" w barażu, który wygrał Hampel, okazał się szybszy od Duńczyka Mikkela Michelsena i Rosjanina Emila Sajfutdinowa, ale tylko zwycięstwo w finale dawało mu szansę na brązowy medal.

Decydujący wyścig zdecydowanie jednak zwyciężył Madsen, potwierdzając swoją wysoką dyspozycję. Za plecami Duńczyka linię mety minął Lindbaeck, a trzeci był Woryna, którego Szwed minął na dystansie. Hampel od początku do końca zamykał stawkę biegu kończącego cykl Speedway European Championship 2018.

Rozstrzygnięcia finałowego wyścigu najbardziej ucieszyły Roberta Lamberta. Brytyjczyk po zdobyciu ośmiu punktów w rundzie zasadniczej obronił w ten sposób podium klasyfikacji generalnej i odebrał brązowy medal, który także jest jego życiowym sukcesem.

* * * * * *
Czołówka klasyfikacji generalnej SEC 2018:

1. Leon Madsen 53
2. Jarosław Hampel 45
3. Robert Lambert 41
- - - - - -
4-5. Mikkel Michelsen 40
4-5. Antonio Lindbaeck 40
6. Emil Sajfutdinow 39.

Źródło: asinfo.
Wszystkie

Sportbuzz

Dyskusja

0
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Brak ryzyka na start. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "SPRAWDŹ".

Kod rejestracyjny: MEGABONUS. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Kod rejestracyjny: MEGABONUS500. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.