Magdalena Linette bez szans w pojedynku z Petrą Kvitovą. Pożegnanie z Wimbledonem

Jérémy Daniel, wikicommons
Magdalena Linette przegrała z Petrą Kvitovą 3:6, 2:6 w trzeciej rundzie Wimbledonu.
Początek to najpierw wygrana rywalki, a potem szybka odpowiedź Polski. Czeszka wygrała następne rozdanie i przełamała naszą zawodniczkę, wychodząc na prowadzenie 3:1.
Za moment Kvitova zwyciężyła kolejną wymianę i sytuacja Linette zrobiła się już bardzo trudna. Polska tenisistka zdołała jeszcze ugrać dwa gemy, ale w pierwszym secie uległa przeciwniczce 3:6.
W drugiej partii Czeszka jeszcze szybciej przełamała Polkę. Kvitova prezentowała się znakomicie i momentalnie zbudowała sobie przewagę, prowadząc 3:1.
Nasz tenisistka walczyła dzielnie, ale rywalka wyraźnie nad nią górowała. Przełamała polską zawodniczkę po raz drugi i drugiego seta wygrała 6:2.
Magdalena Linette pożegnała się z Wimbledonem w trzeciej rundzie.
Jakub Kreśliński06 Jul 2019 · 13:23