Manchester City bezlitosny w Pucharze Anglii. Strzelił Burnley pięć goli

kivnl / Shutterstock.com
W sobotnich meczach 1/16 finału Pucharu Anglii Manchester City wysoko pokonał Burnley FC 5:0 i pewnie awansował do następnej rundy.
"The Citiznes" nie mieli problemów z przejściem do następnej fazy rozgrywek. Podpieczni Josepa Guardioli do przerwy strzelili jednego gola za sprawa Gabriela Jesusa, który ograł obrońców gości i uderzył skutecznie z siedmiu metrów.
Po przerwie zawodnicy Manchesteru City byli już zdecydowanie skuteczniejsi. Prowadzenie na 2:0 podwyższył Bernardo Silva po strzale z pola karnego. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Kevin De Bruyne. Belg uderzył mocno sprzed pola karnego.
Czwarty gol dla mistrzów Anglii to zasługa Kevina Longa, który skierował futbolówkę do własnej bramki. Rezultat spotkania na 5:0 ustalił w 85. minucie Sergio Aguero po rzucie karnym.
W zespole Queens Park Rangers przez 71 minut na boisku przebywał Paweł Wszołek. Jego zespół zremisował na wyjeździe z Portsmouth FC 1:1. W tej sytuacji spotkanie zostanie powtórzone.
Bardzo blisko odpadnięcia z rozgrywek było Wolverhampton Wanderers. "Wilki" dopiero w doliczonym czasie gry uratowały remis 2:2 w rywalizacji z trzecioligowym Shrewsbury Town.
Kamil Kaczmarek26 Jan 2019 · 18:08