Manchester City bezradny. Derby Madrytu w finale Ligi Mistrzów! [VIDEO]

CosminIftode/Shutterstock
Real Madryt pokonał Manchester City 1:0 i awansował do finału Ligi Mistrzów, gdzie zmierzy się z Atletico.

Pierwsza połowa stała pod znakiem urazu Vincenta Kompany'ego oraz bramki Garetha Bale'a.

Belgijski obrońca boisko musiał opuścić już w dziewiątej minucie spotkania - podczas wyprowadzania akcji kapitan "The Citizens" najpierw stracił piłkę w środkowej strefie boiska, a następnie nabawił się kontuzji. Jego miejsce zajął Eliaquim Mangala.

W 20 minucie mieliśmy już natomiast 1:0 dla Realu Madryt. Gareth Bale otrzymał podanie od Daniego Carvajala, uderzył z ostrego kąta, piłka odbiła się jeszcze od nogi Fernando i wpadła do siatki obok bezradnego Joe Harta.

W kolejnych minutach pierwszej odsłony zawodnicy Zinedine Zidane'a próbowali nieskutecznie podwyższyć prowadzenie - gol Pepe ze spalonego, próby Cristiano Ronaldo i Marcelo. Tymczasem to goście byli bliżsi wyrównania. W 44 minucie Fernandinho bardzo mocno uderzył, ale futbolówka trafiła tylko w słupek bramki Keylora Navasa.

Na początku drugiej połowy doskonałą okazję do strzelenia gola zaprzepaścił Luka Modrić. Chorwat otrzymał doskonałe podanie od Garetha Bale, lecz z najbliższej odległości nie był w stanie pokonać Joe Harta, trafiając prosto w angielskiego golkipera. Chwilę później Walijczyk trafił w poprzeczkę.

W kolejnych minutach "Królewscy" starali się podwyższyć prowadzenie, a goście zdobyć kontaktową bramkę. Brakowało jednak ciekawych sytuacji pod obiema bramkami. Wynik nie uległ już zmianie i to Real Madryt awansował do finału Ligi Mistrzów.