Manchester City nie dał szans Crystal Palace w meczu wyjazdowym

Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Manchester City pokonał na wyjeździe Crystal Palace 2:0 w ostatnim sobotnim meczu dziewiątej kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Selhurst Park prowadzenie obrońcom tytułu zapewnił sześć minut przed przerwą Gabriel Jesus. Brazylijczyk wykorzystał dośrodkowanie Portugalczyka Bernardo Silvy w pole karne i strzałem głową z kilku metrów zaskoczył golkipera "Orłów".
Dwie minuty później podwyższył uderzeniem w krótki róg David Silva. Hiszpan z kolei wykończył z bliska efektowne zagranie nad obrońcą Raheema Sterlinga.
Podopieczni Josepa Guardioli po zmianie stron pilnowali już korzystnego wyniku i po szóstym zwycięstwie w sezonie awansowali na drugie miejsce w tabeli. Stołeczne "Orły"

doznały natomiast trzeciej porażki w bieżącym sezonie i pozostały na szóstej lokacie.