Manchester City nie do zatrzymania! Zawodnicy Guardioli rozbili Tottenham

CosminIftode / Shutterstock.com
Manchester City rozbił Tottenham Hotspur 4:1 w osiemnastej kolejce Premier League.
Pełną relację z meczu możecie przeczytać TUTAJ.
Gospodarze prowadzenie objęli w czternastej minucie za sprawą Ilkaya Gundogana. Reprezentant Niemiec wykorzystał nieuwagę defensywy rywali podczas rzutu rożnego i umieścił piłkę w siatce po uderzeniu głową.
Podopieczni Josepa Guardioli w drugiej połowie podwyższyli prowadzenie. Efektowną kontrę "The Citizens" mocnym strzałem z pola karnego wykończył Kevin De Bruyne.
W końcówce spotkania gola na 3:0 strzelił Raheem Sterling. Anglik wpakował piłkę do pustej bramki, kończąc piękną akcję gospodarzy.
Kilka minut później Sterling dołożył drugie trafienie. Skrzydłowy wykorzystał fatalny błąd Diera, który przepuścił piłkę. Anglik znalazł się oko w oko z Llorisem i umieścił piłkę w bramce.
Zwycięstwo Manchesteru City mogło być jeszcze bardziej okazałe, gdyby 75 minucie rzut karny wykorzystał Gabriel Jesus.
W doliczonym czasie gry podopieczni Mauricio Pochettino zdobyli honorową bramkę za sprawą Eriksena, który skutecznie przymierzył z osiemnastego metra.
To już siedemnaste zwycięstwo "The Citizens" w lidze w tym sezonie, które pewnie mknie po tytuł mistrzowski. "Koguty" natomiast mają na koncie 31 punktów i plasują się obecnie na siódmej pozycji.