Manchester City prowadził 2:0 i przegrał mecz! Efektowny pościg drużyny Jakuba Modera [WIDEO]

Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Brighton odniosło prestiżowe zwycięstwo nad mistrzem Anglii. Drużyna Jakuba Modera i Michała Karbownika wygrała z Manchesterem City 3:2.
Mistrzowie Anglii objęli prowadzenie już w 2. minucie. W pole karne dośrodkował Mahrez, a przytomnie głową piłkę uderzył Guendogan. Niemiec w ten sposób strzelił trzynastego gola w tym sezonie Premier League.
Goście szybko otworzyli wynik meczu, ale błyskawicznie musieli radzić sobie w osłabieniu. W 9. minucie czerwoną kartkę otrzymał Cancelo, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Welbecka.
Brighton w pierwszej połowie nie potrafiło zrobić użytku z gry w przewadze. W dodatku fatalnie zaczęło drugą połowę. Świetną akcję przeprowadził Foden, który przebiegł z piłką przez pół boiska, wpadł w pole karne i uderzył celnie w dalszy róg.
Gospodarze nie załamali się stratą drugiego gola. Kontakt z rywalem złapali już trzy minuty po bramce Fodena - do bramki City trafił wtedy Trossard.
Kluczowe wydarzenia miały miejsce między 72. a 76. minutą. Gospodarze strzelili wtedy dwa gole: najpierw uderzeniem głową do wyrównania doprowadził Webster, a po czterech minutach kontrę celnym kopnięciem sfinalizował Burn.
Manchester City do końca meczu starał się doprowadzić do wyrównania. Dobrą okazję do tego miał Jesus, ale już w doliczonym czasie świetnie jego uderzenie zatrzymał Sanchez.
Cały mecz w barwach Brighton rozegrał Moder. Karbownik zawody spędził wśród graczy rezerwowych.