Manchester City wyeliminował Arsenal z FA Cup! Jakub Kiwior jeszcze bez debiutu na Wyspach [WIDEO]

Matt Wilkinson/Pressfocus
Manchester City awansował do 1/8 finału FA Cup. "Obywatele" odnieśli prestiżowe zwycięstwo 1:0 nad Arsenalem.
Arsenal mógł objąć prowadzenie już w 5. minucie. Wtedy Leandro Trossard wyłożył piłkę do Takehiro Tomiyasu, ten oddał strzał, z którym poradził sobie Ortega Moreno. W odpowiedzi zaatakowali gospodarze z Etihad. W 9. minucie Erling Haaland złożył się do strzału w akrobatyczny sposób. Norweg nie zdobył jednak efektownej bramki.
W 21. minucie kolejną dobrą akcję przeprowadził Trossard. Belg pokusił się o uderzenie, które obronił Ortega. Później groźny strzał z dystansu oddał Kevin De Bruyne.
Pod koniec pierwszej połowy problemy zdrowotne zgłosił John Stones. Anglika musiał zastąpić Aymeric Laporte.
W 64. minucie Manchester City wyszedł na prowadzenie. Turnera pokonał Nathan Ake, który popisał się precyzyjnym strzałem.
Po golu Mikel Arteta przeprowadził trzy zmiany. Hiszpan posłał w bój Martina Odegaarda, Gabriela Martinellego i Ołeksandra Zinczenką, aby zwiększyć szanse na doprowadzenie do remisu. W 80. minucie Saliba szukał dalekim podaniem Martinellego. Brazylijczyka uprzedził dobrze ustawiony Kyle Walker. Ostatecznie Arsenal nie zdołał sforsować obrony "Obywateli".
Manchester wygrał i awansował do 1/8 finału FA Cup. Cały mecz na ławce rezerwowych Arsenalu przesiedział Jakub Kiwior.
Adam Kłos27 Jan 2023 · 22:56