Manchester City zdeklasował Rotherham. Siedem goli „Obywateli"

Vlad1988 / shutterstock.com
W 1/32 Pucharu Anglii Manchester City wygrał u siebie z Rotherham United 7:0 i pewnie awansował do kolejnej rundy.
Podopieczni Josepa Guardioli podeszli do spotkania z drugoligowcem bardzo poważnie i już do przerwy rozstrzygnęli losy rywalizacji. „The Citizens" prowadzili 3:0 po golach Raheema Sterlinga, Phila Fodena, a także Semiego Ajayiego, który trafił do własnej bramki.
Po przerwie mistrzowie Anglii byli jeszcze bardziej skuteczni. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Gabriel Jesus, Riyad Mahrez, Nicolas Otamendi oraz wprowadzony z ławki rezerwowych Leroy Sane.
W meczu tym miała miejsce również niecodzienna sytuacja. Tuż przed przerwą zmieniony został sędzia boczny, który zgłosił problemy zdrowotne. Chorągiewkę przejął witany przez kibiców brawami arbiter techniczny.
Łukasz Karyniewski06 Jan 2019 · 17:30