Manchester United w finale EFL Cup! Pewne zwycięstwo "Czerwonych Diabłów" [WIDEO]

Manchester United drugim finalistą EFL Cup! Piłkarze z Old Trafford wygrali u siebie w rewanżowym meczu 1/2 finału z Nottingham Forest 2:0 (0:0). Bramki dla gospodarzy zdobywali Anthony Martial i Fred.
W pierwszym spotkaniu półfinałowym Manchester wygrał na wyjeździe 3:0. Przed rewanżem był zatem jedną nogą w finale Pucharu Ligi. Mimo tego Erik ten Hag nie oszczędził najważniejszych graczy - w podstawowym składzie znaleźli się m.in. Bruno Fernandes, Casemiro, Luke Shaw czy Wout Weghorst.
To właśnie Holender miał w pierwszej połowie dobrą sytuację bramkową. Tuż przed przerwą uderzył jednak w słupek. Wcześniej swoich sił strzeleckich próbowali także Casemiro czy Antony, ale żaden z nich nie zdołał otworzyć wyniku meczu.
Na gole musieliśmy poczekać do drugiej odsłony starcia w Teatrze Marzeń. W 73. minucie do siatki trafił rezerwowy Anthony Martial. Francuz popędził na bramkę gości, wyłożył piłkę Rashfordowi, ten został zablokowany, ale futbolówka wróciła pod nogi Martiala, który pokonał Wayne'a Hennesseya.
Chwilę później było 2:0. Na listę strzelców wpisał się Fred. Brazylijczyk strzelił bramkę z najbliższej odległości po dograniu Rashforda.
Więcej goli nie ujrzeliśmy. W finale rozgrywek United zagrają z Newcastle United.
Tomasz Bratkowski01 Feb 2023 · 22:53