Manchester United zremisował z Clubem Brugge. Błąd Romero, Athony Martial znów uratował zespół [WIDEO]

Manchester United zremisował z Clubem Brugge. Błąd Romero, Martial znów uratował zespół [WIDEO]
Manchester United zremisował 1:1 z Clubem Brugge w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. "Czerwone Diabły" przez pewien czas nawet przegrywały, gdy Emmanuel Dennis wykorzystał nieporozumienie obrońców oraz Sergio Romero. Remis angielskiej drużynie dał jednak Anthony Martial.
Ole Gunnar Solkjaer zdecydował się na sporą liczbę zmian w porównaniu do poniedziałkowego meczu z Chelsea. Norweski szkoleniowiec dał szansę aż sześciu piłkarzom, którzy w starciu na Stamford Bridge przede wszystkim obserwowali poczynania kolegów. W pierwszym kwadransie goście mieli przewagę nad belgijskim zespołem, lecz w 15. minucie Club Brugge wyszedł na prowadzenie.
Długą piłkę do przodu zagrał wówczas Simon Mignolet. Obrońcy "Czerwonych Diabłów" nie zrozumieli się z Sergio Romero, który wyszedł przed pole karne, a wszystko wykorzystał Emmanuel Dennis. Nigeryjczyk dopadł do piłki, wykorzystując nieporozumienie rywali i umieszczając piłkę w siatce.
Manchester United odpowiedział w 36. minucie. Piłkę na własnej połowie stracił wówczas Brandon Mechele, futbolówkę przejął Anthony Martial i nie miał problemów z wykorzystaniem sytuacji sam na sam z Mingoletem. W końcówce pierwszej połowy napastnik angielskiego zespołu był bliski zdobycia drugiego gola. Tym razem golkiper Brugge zdołał jednak sparować piłkę na słupek.
W drugiej części gry Manchester United miał optyczną przewagę, lecz Club Brugge miał zdecydowanie lepsze sytuacje do zdobycia gola. Po strzale Dennisa na posterunku był Romero, w 78. minucie świetnej okazji nie wykorzystał natomiast Odilon Kossounou, który z kilku metrów nie trafił w bramkę.
Remis 1:1 oznacza, że o losach dwumeczu rozstrzygnie rewanż w Manchesterze. Spotkanie na Old Trafford zaplanowano na 27 lutego.
Maciej Pietrasik20 Feb 2020 · 20:50