Marcin Bułka obronił rzut karny! Nicea w ćwierćfinale Pucharu Francji

Philippe Lecoeur / Press Focus
Marcin Bułka kolejny raz błysnął swoimi umiejętnościami. Polski bramkarz obronił rzut karny. Jego Nicea wygrała w Pucharze Francji z Montpellier 4:1.
Dominacja wicelidera Ligue 1 nie podlegała dyskusji. Po meczu było już po pierwszej połowie. Nicea schodziła do szatni prowadząc 3:0. Wszystkie gole strzeliła między 29. a 39. minutą. Do siatki kolejno trafiali Ndayishimiye, Louchet i Cho. Czwarty cios wyprowadził Maurice, który w 62. minucie wykorzystał rzut karny.
Montpellier mógł zmniejszyć straty w 74. minucie. Za wykonanie jedenastki zabrał się Ndiaye, ale jego uderzenie odbił Bułka.
Polak ostatecznie musiał wyjmować piłkę z bramki. Minutę później pokonał go Sagnan. Nie mogło to jednak odwrócić losów gry.
Bułka w tym sezonie obronił w sumie cztery rzuty karne. Poprzednio zaliczył dwie skuteczne interwencje w ligowym meczu z Monaco i jedną w serii jedenastek z Auxerre w Pucharze Francji.