Marcin Bułka zadebiutował i zachował czyste konto! PSG ograło Metz na wyjeździe

Twitter
Marcin Bułka po raz pierwszy znalazł się w wyjściowej jedenastce Paris Saint-Germain w rozgrywkach Ligue 1. Mistrzowie Francji pokonali Metz 2:0.
Bułka trafił do Paris Saint-Germain 6 lipca 2019 roku z londyńskiej Chelsea, a teraz pierwszy raz bronił dostępu do bramki w pierwszej drużynie.
Pierwszym rywalem Polaka była drużyna Metz, która przed tą kolejką zajmowała 9. miejsce w Ligiue 1.
Gol na 1:0 dla PSG padł już w 11. minucie. Rzut karny został zamieniony na bramkę przez Angela Di Marię.
Tuż przed przerwą drugiego gola dla gości zdobył Maxim Choupo-Moting. Kameruńczyk wykorzystał podanie Marco Verattiego z rzutu wolnego i strzałem głową skierował piłkę do siatki. To było ostatnie trafienie w tym meczu, a to oznacza, że Marcin Bułka zachował czyste konto w swoim debiucie.
Rezerwowym bramkarzem PSG był dziś Areola. Francuz lada dzień ma jednak przenieść się do Realu Madryt. W drugą stronę powędrować ma Keylor Navas i to najpewniej Kostarykanin będzie numerem jeden w bramce paryżan w obecnym sezonie.
Dzięki zwycięstwu nad Metz, PSG ma 9 punktów, tyle samo, co liderujące do tej pory Rennes.
Łukasz Karyniewski30 Aug 2019 · 20:38