Marsylia rozbiła RB Lipsk i zameldowała się w półfinale

ninopavisic/Shutterstock
Olympique Marsylia pokonał na własnym stadionie RB Lipsk 5:2 (3:1) w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Europy i awansował do 1/2 finału.
Na Stade Velodrome gospodarze objęli prowadzenie już w 2. minucie za sprawą trafienia Brumy, który dzięki asyście Jeana-Kevina Augustina zdołał pokonać golkipera rywali. Cztery minuty później do wyrównania doprowadził Stefan Ilsanker, który niefortunnie umieścił piłkę we własnej bramce.
Gospodarze jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie. W 38. minucie Dimitri Payet uderzał z rzutu wolnego, do piłki dopadł lorian Thauvin i strzałem w sam środek bramki umieścił ją w siatce.
Po zmianie stron pierwszy na listę strzelców wpisał się Jean-Kevin Augustin, który uderzał z woleja i mocnym strzałem pokonał bezradnego golkipera drużyny z Marsylii. Pięć minut później czwarte trafienie na rzecz Olympique zanotował Dimitri Payet, a przy jego golu asystował Florian Thauvin. Wynik spotkania na 5:2 ustalił już w doliczonym czasie gry Hiroki Sakai.
Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem RB Lipsk1:0, ale dzięki wygranej to zespół Rudiego Garcii awansował do półfinału.