Dublet Mateusza Bogusza w meczu Ibizy. Dwie piękne bramki polskiego pomocnika [WIDEO]

Mateusz Bogusz w sezonie 2021/2022 reprezentuje barwy drugoligowej hiszpańskiej Ibizy. W niedzielnym meczu z Malagą Polak dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Obie bramki były naprawdę przepiękne.
Dla 20-letniego pomocnika, który na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy występuje od zeszłego roku, to drugi gol na tym poziomie rozgrywek. Polak jest na kontrakcie z Leeds, ale angielski klub znajduje mu drużyny, w którym mógłby zbierać minuty i doświadczenie.
W poprzednim sezonie grał dla Logrones (23 mecze, 1 gol i 1 asysta), w tym reprezentuje barwy Ibizy i ma tam zapewniony pierwszy skład. W pierwszej kolejce jego zespół zremisował z Realem Saragossa 0:0.
W niedzielne popołudnie drużyna z Ibizy mierzy się z Malagą. Bogusz pojawił się w podstawowym składzie i spotkanie rozpoczął naprawdę znakomicie - to właśnie on w 19. minucie otworzył wynik.
Polak dostał dośrodkowanie z prawej strony boiska i zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki. Zrobił to znakomicie - futbolówka zatrzepotała w siatce, a bramkarz nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję.
Po godzinie gry Bogusz miał już na koncie dublet. Druga bramka jeszcze piękniejsza od pierwszej! Dostał piłkę z lewej strony boiska, ściął do środka i uderzył z około 20 metrów. W samo okienko. Nie ma wątpliwości, trafienie będzie murowanym kandydatem do gola kolejki.
Bogusz to również reprezentant polskiej młodzieżówki. W 10 spotkaniach w ekipie U-21 strzelił trzy gole.
Ostatecznie Ibiza nie zdołała sięgnąć po zwycięstwo nad Malagą. Roztrwoniła dwubramkową przewagę. Mecz zakończył się remisem 2:2.
Maciej Pietrasik22 Aug 2021 · 18:09