ME 2017: Beznadziejna gra polskich siatkarzy. 0:3 ze Słowenią i odpadamy z turnieju

pzps.pl
Reprezentacja Polski w siatkówce przegrała z ekipą Słowenii 0:3 (21:25, 21:25, 19:25) w meczu barażowym o ćwierćfinał Mistrzostw Europy i odpadła z turnieju.
Polacy zaczęli pierwszego seta od dobrej gry i szybko wyszli na prowadzenie, które w pewnym momencie wynosiło aż trzy punkty. Niestety, od stanu 11:8 nastąpiła zapaść naszych siatkarzy. Rywale odrobili straty i doprowadzili do remisu 20:20, a w końcówce seta Słoweńcy pokazali dużą klasę, ostatecznie wygrywając tę partię 25:21.
Nasi rywale bez lęku, na dużym luzie przystąpili do dalszej gry i szybko wyszli na prowadzenie 3:1. Ta przewaga utrzymywała się w kolejnych minutach. Na pierwszej przerwie technicznej Słoweńcy prowadzili 8:6, na drugiej 16:15. Polacy zawodzili na zagrywce, na środku bloku nie istniał Bieniek, którego rywale ogrywali raz za razem. Kurek nie kończył kolejnych ataków, Lemański atakował w aut. Set zakończył się zwycięstwem Słowenii 25:21.
W trzeciej partii Polacy starali się nawiązać walkę z przeciwnikiem. Na pierwszej przerwie technicznej nasza reprezentacja prowadziła 8:6. Dobrą zmianę dał Kaczmarek, który na chwilę poprawił skuteczność w ataku polskiej ekipy. Niestety, podobnie jak w pierwszym secie, Polacy zaliczyli przestój w grze; od stanu 11:10 stracili sześć punktów z rzędu. Słowenia wygrała ostatecznie 25:19.
Słoweńcy jutro w ćwierćfinale zmierzą się z reprezentacją Rosji.