ME U-21: Niemcy idą jak burza, Dania za burtą

YouTube
W drugim meczu drugiej kolejki grupy C Niemcy pewnie pokonali w Krakowie reprezentację Danii 3:0 i są o krok od półfinału młodzieżowych mistrzostw Europy.

Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Drugą połowę lepiej rozpoczęli Niemcy, którzy w 53. minucie objęli prowadzenie. Precyzyjnym strzałem na skraju pola karnego popisał się Davie Selke, Gdy wydawało się, że reprezentacja Danii może pokusić się o wyrównanie, kolejny cios zadali Niemcy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Meyera, do piłki dopadł Marc Kempf, który strzałem z powietrza umieścił piłkę w siatce.

Wynik meczu na 3:0 w 79. minucie ustalił rezerwowy Nadiem Amiri. Niemieccy piłkarze zasłużenie triumfowali i są bardzo blisko wyjścia z grupy. Porażka Duńczyków oznacza, że definitywnie tracą szansę na wyjście z grupy.

Niemcy – Dania 3:0 (0:0)

Bramki: 53’ D. Selke, 73’ M. Kempf, 79' N. Amiri