Mecz dwóch połów w Gdańsku. Radomiak odrobił straty i zremisował z Lechią [WIDEO]

Marcin Gadomski / PressFocus
Lechia Gdańsk zremisowała przed własną publicznością z Radomiakiem Radom 2:2 w drugim sobotnim meczu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Oba zespoły umocniły swoją pozycję w górnej połowie ligowej tabeli.
Pierwsza połowa spotkania zdecydowanie należała do gospodarzy. W 12. minucie gry potężnym uderzeniem z ostrego kąta popisał się Mateusz Żukowski, dając Lechii na prowadzenie.
Dla 19-latka było to już drugie trafienie w tym sezonie. I to jakie!
Siedem minut później gdańszczanie strzelili drugiego gola. Po dograniu Jarosława Kubickiego do siatki trafił z bliska Maciej Gajos.
Po przerwie zaatakowali jednak goście, którzy potrzebowali zaledwie pięciu minut, by odrobić straty. Tuż przed upływem godziny gry po dośrodkowaniu Meika Karwota na listę strzelców wpisał się wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Portugalczyk Machado.
W 64. minucie do wyrównania doprowadził z kolei Karol Angielski, pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez Kubickiego.
W końcówce spotkania, przy niewielkiej liczbie podbramkowych okazji, żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się podziałem punktów.
Wojciech_Falenta 28 Aug 2021 · 16:56