Mecz ligi ukraińskiej trwał ponad cztery godziny. Był przerywany przez alarmy przeciwlotnicze [AKTUALIZACJA]

Mecz Ruchu Lwów z Metalistem Charków w ukraińskiej ekstraklasie został przerwany. Powodem był alarm przeciwlotniczy.
We wtorek rozpoczął się nowy sezon ligi ukraińskiej. Mecze odbywają się przy zaostrzonym protokole bezpieczeństwa. Procedury przewidują m.in. możliwość przerwania gry w przypadku alarmu przeciwlotniczego. Osoby zgromadzone na stadionie muszą wtedy skryć się w schronie.
Do takiej sytuacji doszło jeszcze przed środowym meczem Ruchu Lwów z Metalistem Charków. Ostatecznie piłkarze wrócili na boisko i rozpoczęli grę.
Pierwszej połowy nie udało się jednak dokończyć bez przeszkód. Spotkanie zostało przerwane w 43. minucie. Powodem znów był alarm przeciwlotniczy.
W momencie, gdy piłkarze schodzili z boiska, było 1:1. Pierwsza połowa została w końcu wznowiona i dokończona. Po przerwie alarm zawył jeszcze raz - w 50. minucie.
Spotkanie było przerywane jeszcze kilka razy. W sumie od pierwszego do ostatniego gwizdka minęły ponad cztery godziny.
Marcin Karbowski24 Aug 2022 · 16:18
Źródło: Twitter