Mecze towarzyskie: Czechy wygrały z Rosją

Dziurek/Shutterstock
Reprezentacja Czech pokonała Rosję 2:1 w przedostatnim sparingu przed Euro 2016. Spotkanie rozegrane zostało na Tivoli Stadion Tirol w Innsbrucku.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Rosjanie. W szóstej minucie gry na listę strzelców wpisał się Aleksandr Kokorin, któremu asystował Oleg Ivanov. Do wyrównania doprowadził trzy minuty po przerwie Tomas Rosicky, który zaskoczył bramkarza rywali mocnym strzałem sprzed pola karnego. Wynik na 2:1 ustalił w doliczonym czasie gry, Tomas Necid.

Rosja podczas mistrzostw Europy będzie rywalizowała w grupie B z Anglią, Słowacją i Walią. Czechy w grupie D zmierzą się z Hiszpania, Chorwacją i Turcją.

Przed rozpoczęciem turnieju obie drużyny rozegrają jeszcze po jednym sparingu. "Sbornaja" zmierzy się z Serbią, a drużyna prowadzona przez Pavla Vrbę zagra z Koreą Południową.