Media: kapitan Szachtara przyłapany na dopingu po meczu Ligi Mistrzów

Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Darijo Srna został przyłapany na dopingu po meczu Szachtara Donieck z Napoli w Lidze Mistrzów - informują ukraińskie i chorwackie media.
Na razie UEFA nie potwierdzi tych doniesień. Jeśli informacje są prawdziwe, rozpocznie się analiza próbki B pobranej od piłkarza.
Srna w meczu z Napoli grał przez 90 minut. Miał też spory udział przy golu Taisona, po którym Szachtar objął prowadzenie 1:0. Ostatecznie mistrzowie Ukrainy wygrali 2:1.
W miniony weekend Chorwat nie grał w meczu Szachtara z Czernomorcem Odessa. Trener Paulo Fonseca tłumaczył, że jest to spowodowane przemęczeniem piłkarza. Według mediów powód jest inny - Szachtar nie chciał ryzykować kolejnej wpadki swojego kapitana.
Ewentualna dyskwalifikacja mogłaby oznaczać koniec kariery Srny. Gdyby rzeczywiście stosował doping, to zapewne zostałby zawieszony na kilkanaście miesięcy. Po tak długiej przerwy 35-letniemu obecnie obrońcy trudno byłoby wrócić do gry na wysokim poziomie.