Megan Rapinoe z golem bezpośrednio z rzutu rożnego. Siedem bramek w meczu o medal IO [WIDEO]

Screen z TV
Reprezentacja USA sięgnęła po brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio, wygrywając 4:3 mecz o trzecie miejsce w turnieju piłkarek z Australią. Ozdobą spotkania była bramka Megan Rapinoe, która trafiła do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego.
Amerykanki to aktualne mistrzynie świata, które po tytuł sięgały w dwóch ostatnich turniejach - w 2015 oraz 2019 roku. Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio ich celem był złoty medal.
Reprezentantki USA turniej zaczęły jednak od wysokiej porażki ze Szwecją. Z grupy wyszły bez większego problemu, lecz później męczyły się w ćwierćfinale z Holandią, a w półfinale sensacyjnie uległy Kanadzie.
W efekcie zamiast finały pozostała im rywalizacja o brąz. Od pierwszej minuty na murawie pojawiła się między innymi Megan Rapinoe.
I to właśnie ona była autorką pierwszego gola w tym spotkaniu. Było to trafienie wyjątkowej urody, 36-latka trafiła bowiem do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego.
W 17. minucie do wyrównania doprowadziła Samantha Kerr. Po chwili po raz kolejny odpowiedziała jej Rapinoe, która po raz drugi dała Amerykankom prowadzenie.
Później dubletem popisała się jeszcze Carli Lloyd i stało się jasne, że to piłkarki z USA sięgną po brąz. Mimo to Australijki do samego końca starały się wyrównać. Brakło im nieco czasu - skończyło się wynikiem 4:3 po trafieniach Foord i Gielnik.
Maciej Pietrasik05 Aug 2021 · 11:55