Miedź i Zagłębie zagrają w Ekstraklasie! Ruch spadł do 2. ligi

Michał Sz., wikipedia
Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec wygrały w niedzielę swoje mecze w 33. kolejce Nice 1. Ligi. Obie drużyny zapewniły sobie awans do Ekstraklasy.
Miedź rozgromiła u siebie Chojniczankę Chojnice 5:1. Lider już do przerwy prowadził dwoma golami. Wynik otworzył Omar Santana Cabrera, a następnie rzut karny wykorzystał Marcos Marquitos.
Goście, którzy, aby pozostać w walce o awans musieli wygrać, złapali kontakt w 58. minucie za sprawą Tomasza Boczka. Ten sam zawodnik w 64. minucie otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał udać się do szatni. Gospodarze przewagę jednego gracza w polu udokumentowali kolejnymi bramkami. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Piątkowski, Grzegorz Bartczak oraz Fabian Piasecki. To historyczny awans drużyny z Dolnego Śląska na najwyższy szczebel piłkarskich rozgrywek w Polsce.
W Ekstraklasie w sezonie 2018/19 zagra także Zagłębie Sosnowiec. Podopieczni Dariusza Dudka wygrali w Chorzowie z Ruchem 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Alexander Christovao. Zagłębie ostatni raz grało w Ekstraklasie w sezonie 20107/08.
Porażka 0:1 przesądziła też o losie "Niebieskich". Klub z Cichej spadł do 2. Ligi, a obecny sezon zakończy na pewno na ostatnim miejscu w tabeli. Szans na utrzymanie nie ma też Olimpia Grudziądz, która zremisowała u siebie z GKS-em Katowice 0:1.