Miedź Legnica pokonała po rzutach karnych Stomil Olsztyn

Dziurek/Shutterstock
Miedź Legnica pokonała po rzutach karnych Stomil Olsztyn 4:3 w drugim czwartkowym spotkaniu 1/8 finału rozgrywek o Puchar Polski. Po 90 minutach gry i dogrywce było 1:1.
Gola dla ekipy z Warmii na obiekcie im. Orła Białego zdobył trzynaście minut po zmianie stron Szymon Sobczak, który wykorzystał podyktowany rzut karny.
Wyrównał uderzeniem głową już w doliczonym czasie gry Patryk Makuch, któremu precyzyjnie dośrodkował Marquitos.
Zarządzona dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku i losy konfrontacji rozstrzygnęły dopiero "jedenastki", w których więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z Dolnego Śląska.
Wcześniej awansowały do ćwierćfinałów także Piast Gliwice, Legia Warszawa, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, GKS Tychy oraz Stal Mielec.