Mihajlović: Balotelli był perfekcyjny

YiAN Kourt/Shutterstock
AC Milan pokonał na wyjeździe Udinese 3:2 w meczu piątej kolejki ligi włoskiej. Goście do przerwy prowadzili 3:0, a później dali sobie strzelić dwa gole. Piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Mario Balotelli.

- Dziękuję Gallianiemu za sprowadzenie Balotellego. Mario był perfekcyjny, rozegrał doskonałe zawody - stwierdził trener "Rossonerich".

- Robi większe postępy. Dzięki jego grze zyskujemy dużo rzutów wolnych, bo rywale mają problem z tym, że jest silnym piłkarzem - dodał 46-letni menadżer.

Trener mediolańskiego klubu powiedział również, że jego piłkarze skomplikowali sobie sprawę. - Powinniśmy lepiej zaprezentować się po przerwie. Nawet gdy prowadzi się 3:0, nie można przestać grać. Nasza drużyna jest w trakcie rozwoju. W ostatnich latach przechodziła trudny czas. Musimy lepiej radzić sobie ze strachem i presją. Udinese podchodziło do tego spotkania po serii porażek, a mimo to nie grało nam się łatwo. Chcę pogratulować rywalom dobrej postawy na boisku. Jeżeli drużyna z Udine będzie grała w takim stylu, to czeka ją udany sezon. Byłem wściekły, bo nie powinniśmy tak komplikować sobie sprawy. Wszystkim stanął przed oczami pamiętny mecz z Liverpoolem, gdy Milan prowadził do przerwy 3:0, a później przegrał. Na szczęście tym razem scenariusz był inny - powiedział serbski trener.

Gole dla "Rossonerich" zdobyli Mario Balotelli, Giacomo Bonaventura i Cristian Zapata. Trafienia dla gospodarzy zaliczyli Emmanuel Agyemang-Badu i Duvan Zapata. Dzięki wygranej Milan awansował na czwarte miejsce w tabeli. Udinese zajmuje 18. pozycję w Serie A.