Minimalna porażka AIK z IFK Goteborg

Lighten-up, wikipedia
IFK Goteborg wygrało przed własną publicznością z AIK Solna 2:1 (0:1) w czwartkowym spotkaniu 9. kolejki ligi szwedzkiej.
Kibice zgromadzeni na Gamla Ullevi na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do czwartej minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas goście, a na listę strzelców wpisał się Amin Affane.
Gospodarze odpowiedzieli dopiero po zmianie stron. Do wyrównania doprowadził Soren Rieks, który pokonał bramkarza w 55. minucie.
Wynik rywalizacji ustalił Mikael Boman. 29-latek skierował piłkę do siatki w 65. minucie gry.
IFK Goteborg zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli ligi szwedzkiej. Podopieczni Alfa Westerberga mają na swoim koncie 25 punktów, z kolei AIK Sona zdobyło do tej pory 31 "oczek" i znajduje się na drugiej pozycji.