Minimalna wygrana Bayernu we Frankfurcie, Lewandowski wszedł w końcówce

lev radin / Shutterstock.com
Eintracht Frankfurt przegrał u siebie z Bayernem Monachium 0:1 w sobotnim meczu 15. kolejki niemieckiej Bundesligi. Jedynego gola strzelił Arturo Vidal.
Jupp Heynckes, trener mistrzów Niemiec, po wygranym w środku tygodnia spotkaniu Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain, dokonał kilku zmian w podstawowym składzie. Wśród rezerwowych znalazł się m.in. Robert Lewandowski.
w 20. minucie obrońcy tytułu objęli prowadzenie. Dośrodkował Joshua Kimmich, a świetny strzał głową oddał Arturo Vidal, nie dając szans golkiperowi rywali na interwencję. W 84. minucie na murawie pojawił się Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski w końcówce mógł mieć doskonałą okazję, aby przypieczętować zwycięstwo, jednak źle przyjął piłkę.
Podopieczni Niko Kovaca po tej porażce zajmują dziewiąte miejsce w tabeli ze zdobytymi 22 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Hamburger SV.
Natomiast Bawarczycy są liderem i mają osiem "oczek" więcej od drugiego RB Lipsk. W kolejnym meczu Bayern zmierzy się u siebie z 1. FC Koeln.