Minimalna wygrana Torino, grali Glik, Zieliński i Skorupski

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Atalanta Bergamo przegrała przed własną publicznością z FC Torino 0:1 (0:0) w spotkaniu 13. kolejki włoskiej Serie A. W barwach gości pełne 90 minut grał Kamil Glik.

Jedynego gola w tym meczu zdobył Cesare Bovo. 32-letni zawodnik wpisał się na listę strzelców po dośrodkowaniu z narożnika boiska Daniele Baselliego w 52. minucie.

Dzięki wygranej, piłkarze z Turynu wyprzedzili swoich rywali w tabeli. Podopieczni Giampiero Ventury zajmują aktualnie dziewiąte miejsce, a na swoim koncie mają 18 punktów. Drużyna Atalanty wywalczyła do tej pory taką samą liczbę "oczek" i znajduje się obecnie na dziesiątej pozycji.

W innym spotkaniu AFC Fiorentina zremisowała na własnym stadionie z Empoli FC 2:2. Drużyna gości prowadziła już dwiema bramkami, ale Nikola Kalinić w drugiej części gry dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i doprowadził do remisu. W zespole przyjezdnych pełne 90 minut rozegrali Łukasz Skorupski oraz Piotr Zieliński.